Jelenlegi hely

Ki a védőnő(m)?

Azt, hogy melyik védőnőhöz tartozol, nem a lakcímkártyádon szereplő cím határozza meg, hanem az az utca és házszám, ahol életvitelszerűen laksz. 

A védőnő keresőben választ kaphatsz arra, hogy melyik védőnőhöz tartozol és megtalálod az elérhetőségeit is: KATTINTS IDE!

De ki is az a védőnő és miben segíti a családokat?

  •  Európában is egyedülálló százéves múltra visszatekintő Védőnői Szolgálat 2015-ben Hungarikum lett Magyarországon.
  •  Védőnői munkát csak főiskolai oklevéllel rendelkező személy végezhet.
  • A család életében a családtervezéstől a gyermek középiskolai tanulmányainak befejezéséig jelen vagyunk. Komplex egészségügyi, szociális, mentálhigiénés feladatokat látunk el, mindig szem előtt tartva az egyéni szükségleteket.
  • Területi védőnő a várandós gondozást, ill a 0-6 éves gyermekek gondozását látja el. Gyakorlatilag addig vagyunk a család életében, ameddig a gyermek iskolába nem megy.
  •  Szoros kapcsolatban vagyunk az egészségügy területén dolgozókkal (pl. házi gyermekorvosokkal, szülész-nőgyógyászokkal, szülésznőkkel) és a Gyermekjóléti Szolgálat munkatársaival.
  •  A családok otthonában látogatások alkalmával és a tanácsadó helyiségekben tanácsadások alkalmával követjük nyomon a várandóságot.
  • Segítünk a várandóság alatt, felkészítünk az újszülött fogadására, majd segítünk a szoptatásban és a csecsemőgondozásban.
  • Folyamatosan figyelemmel kísérjük a csecsemő és a kisgyermek testi-, lelki- és szociális fejlődését.
  • Az általános és középiskolákban az iskolavédőnők veszik szárnyaik alá a tanulókat. Orvosi vizsgálatokat, szűréseket szerveznek, lebonyolítják a védőoltásokat, valamint előadásokkal segítik a fiatal generációt az egészséges életkezdethez.
  •  A kórházakban kórházi védőnők támogatják az édesanyákat a megszületett gyermekek anyatejes táplálásában és segítik a gyermekágyas anyákat.
  • A Családvédelmi Szolgálatoknál szintén védőnők dolgoznak, ahol a családtervezési ismeretekkel segítik a válsághelyzetben lévő nőket.

Nagyon szép a hivatásunk, keress bennünket bátran!

dr Jávorcsikné Kóré Ildikó védőnő

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.
Ugrás az oldal tetejére