Jelenlegi hely

Kiírták az Út a középiskolába és Út az érettségihez ösztöndíjpályázatokat

Megjelentek a következő tanévre szóló Út a középiskolába és Út az érettségihez ösztöndíjak kiírásai, amelyekre az általános és középiskolák júliusig nyújthatják be a tanuló-mentor párok pályázatait - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkózásért felelős államtitkársága csütörtökön az MTI-vel.

 

A közlemény szerint az Út a középiskolába alprogram jelentkezési határideje július 3., az Út az érettségihez alprogramé július 31. Az elnyerhető támogatás a szeptember 1-jétől 2015. június 30-ig terjedő időszakra vonatkozik, a két alprogram keretösszege 1,8 milliárd forint.

A 2005 óta működő Útravaló ösztöndíjprogram célja a hátrányos helyzetű tanulók iskolai sikerességének elősegítése. A 2013/2014-es tanévben több mint 14 ezer hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű tanuló részesült ösztöndíjban az alprogramok keretében.

A 2012/2013-as tanévtől valamennyi esélyteremtő alprogramba a támogatottak legalább 50 százalékáig roma származású tanulót kell bevonni - jegyezték meg.

A felhívás további részletei a www.emet.gov.hu oldalon találhatók.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Ugrás az oldal tetejére