Jelenlegi hely

Barangolj a Skanzenben az online csatornákon!

Maradj otthon, és sétálj egyet a szentendrei Skanzenben, ahol éppen most éled a tavasz! A virtuális túrán nézz be a portákra, a házakba és a rejtett szegletekbe! Szó lesz itt gyógynövényekről, szappankészítésről, takarékoskodásról és kenyérsütésről.

#maradjotthon és barangoljunk a Skanzenben

A koronavírus-járvány okozta otthonlét alatt a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum digitális kalandra hívja látogatóit. Töltsük hasznosan az időt a négy fal között és szerezzünk élményeket az online csatornákon. A nagyobb külföldi és hazai múzeumok mellett a Skanzen is folyamatosan elérhetővé teszi tudásbázisát.

Zárt ajtók mögött tovább folyik a munka, hiszen a Skanzen nem csupán a 60 hektáros szabadtéri múzeum, ahol élményekkel gazdagodhatunk, hanem a háttérben folyó tudományos munka helyszíne is. A rendkívüli zárvatartás alatt megtudhattok érdekességeket a múzeumban folyó munkáról, most készülő Amikor minden más lett című kiállításról, a 2020-ra tervezett Határtalan Skanzen évről.

A honlapon létrehoztak egy felületet, ahol praktikus tudással gyarapodhatnak az érdeklődők. Szó lesz itt gyógynövényekről, szappankészítésről, takarékoskodásról, kenyérsütésről.

Múzeológia mindenkinek

A blogukon, a blog.skanzen.hu-n  néprajzi ismeretekkel bővíthetitek tudásotokat és betekinttetnek a múzeumban folyó tudományos munkába. A blog nem csak a szakmai közönségnek szól, hanem mindenki számára is szeretné közelebb hozni az olyan témákat, mint a muzeológia, múzeumpedagógia, néprajzkutatás, néprajzi gyűjtés, skanzen-típusú múzeumok, kiállításrendezés és sok más.

Szereznél ötletet meríteni a hétköznapok és az ünnepnapok ételeihez? A Skanzen Recepttárában magyar tájak hagyományos ízeit találod. A Skanzen-tudás nem csak építészetben, lakáskultúrában nyújt hasznos tanácsokat, hanem a háztartásban is. Jól bevált receptek kerülnek újra elő, melyek természetes és olcsó alapanyagokat felhasználva kínálnak napról-napra a tányérba, esetleg pohárba valót a család számára.

Az ingyenesen letölthető Skanzen App segítségével virtuálisan barangolhattok a múzeumban. A házakra kattintva megismerhetitek az egyes épületek, házak történetét, ahol a szöveges részek mellett kép- és hanganyag segíti az ismeretszerzést. Online térkép, tematikus túrák, kiállításvezető, játék és sok más egy helyen.

A Skanzen Youtube-csatornáján  a múzeumról készült filmeket osztanak meg, a kiadványokat pedig nyilvánossá teszik a honlapon. Az online távoktatáshoz használható oktatási csomagokat is tesznek ingyenesen letölthetővé a honlapon, és megtekinthetővé a Youtube csatornán.

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére