Jelenlegi hely

Terepasztal - amilyenre Ti akarjátok!

Gyakran a gyerekeink nem a boltban vásárolt méregdrága játékokkal szeretnek játszani, hanem az általunk vagy közösen kreált "csodákkal". A téli esték remek lehetőséget adnak a közös alkotásra. Eszterék egy olyan közösen alkotott játékot küldtek el, ami nagyon olcsó, és olyan lesz, amilyenre mi szeretnénk!

Beszéljük meg előre, hogy milyen legyen! Képzeletbeli város, ahol lakni szeretnénk? Egy mesebeli város, amiről tegnap olvastunk? Vagy netán a saját környékünk?


Mit gyakorolhatunk vele a játék és az alkotás közben?

  • térlátás (felülről, mint a madarak)
  • méretarány
  • KRESZ szabályok
  • megfigyelés: mi mekkora a környezetünkben, mi milyen színű
  • fejlődik a gyerkőcök fantáziája
  • szerepjáték

A térkép elkészítése előtt érdemes tenni egy sétát, megbeszélni, hol van zebra, parkoló, játszótér, gyakorolhatjuk az utcaneveket, nézzük meg a jellegzetes épületeket!

Szükséges eszközök:

  • fehér karton (tipp: a narancssárga M betűs drogériában kapató a legolcsóbb karton!) vagy nagy méretű doboz
  • vastag fekete filc
  • grafit ceruza
  • vízfesték
  • hajlakk

A megbeszélést követően grafit ceruzával rajzoljuk meg a térképet, majd ha a gyerkőcnek is tetszik, rajzoljuk át vastag fekete filccel. Arra figyeljünk, hogy a  kisautók az utcákon elférjenek!

Elkezdetjük berajzolni a házakat, parkolókat, játszóteret, fákat stb. A házakat, tereket jó minőségű vízfestékkel (ne legyen túl vizes, mert hullámos lesz a karton) kiszínezzük.

Hogy tartós legyen a festés NYITOTT ABLAKNÁL, GYEREKMENTES ÖVEZETBEN - esetleg kint a teraszon, erkélyen - fújjuk le hajlakkal - ez rögzíti a festéket és nem kenődik el.

Ha van kedvünk, igazi terepasztallá is varázsolhatjuk - pl. az évszaknak megfelelő fákkal kiegészítve. Autókkal, társasjátékbábukkal igazi mini várossá alakíthatjuk!

Jó szórakozást, jó játékot, örömteli együttlétet kívánok!

Köszönöm Eszternek és Benedeknek, hogy közös játékukat megosztották velünk!

 

- Szombathelyimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Az idő mindig kevés, de 20 percet szánhatunk az egészséges, frissen készült ételre! Saláta, lepény, leves és egy desszert is jutott a végére ajánlónknak.
Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Ugrás az oldal tetejére