Jelenlegi hely

Gyeregombóc & Hambekaplak

Beküldő lakhelye: Somogy megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Minden szülő tudván tudja még gyermeke születése előtt, hogy hogyan szeretné nevelni majd gyermekét, vagy éppen hogyan nem. Aztán megszületik a baba és dugába dőlnek a tervek. Ez lehet traumatikus akár, de nagyon jó élmény is. Velem ez utóbbi esett meg rögtön az előbbi után: az intellektuális felkészülés és kudarca után jött a figyelem, szeretet és annak a kérdése, hogyan lehetséges pontosan az én két gyermekemre hangolódnom, pont nekem és hogyan hassak szelíden, szeretve, hogy kibontakozhassanak...ez a közös út tölt el a legnagyobb örömmel, még a nehézségeivel is.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

Az, hogy gyermekem megtegye, amit kérek. (Pl. fürdés, játék összepakolás, táska bepakolás...)

Az, hogy mit hogyan beszélhetek meg velük: haláleset, erőszakos haláleset családban, válás, a saját idegességem és nehézségeim, felnőttek világa. Mi tartozik rájuk, mivel terhelem őket. Lányom 8 évesen nagyon érett, mindenbe beleérez, felnőttesen érvel (nem tőlem örökölte) és igazságérzete is fejlett, több nézőpontot vizsgál egyszerre, csak csodálni tudom. Néha mint nagylányhoz tudok hozzá viszonyulni, néha kicsinek látom- nem találom a megfelelő hozzáállást. A kisebb kitölt mint csuprot a tej, őt értem, az indulatait is- kedveznék neki ösztönösen mindenáron. Holott nem kéne. Tudom, hogy 2 különböző gyerekhez nem lehet egyformán viszonyulni- de nem találom a balanszom.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Tanítóként is érdekelt a kommunikáció zavara. Olvastam és alkalmazom részint (amire emlékszem) a T.E.T-et (Thomas Gordon), üdvös volt Várkonyi Zsuzsa Már százszor is elmondtam-ja, és most szeretném felfrissíteni mindezt, de nem szakmai szempontból, hanem mint gyakorló és gyakran gyarló szülő- aki kész változni. Egy kis áthatást szeretnék ettől a tréningtől.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

11 dolog, amire az utazás tanított

12 dolog, amire az utazás tanított

Szélesebb látókör, inspiráció, problémamegoldás, mélyülő önismeret, újabb nézőpontok… Minden utazás tanít valamit.
Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Egyre több ismerősöm említi, hogy nem alszik jól, fáradt, türelmetlenebb, rosszabbul koncentrál, nem halad olyan gyorsan a napi feladatokkal. Ijesztőbb, hogy tinédzser gyerekeim ugyanezzel küzdenek időnként.
Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin közkedvelt szabadtéri eszköz, azonban azt szem előtt kell tartani, hogy nem játék, hanem akrobatikus sportszer. A nem megfelelő használata sok balesetet okozhat.
Ugrás az oldal tetejére