Jelenlegi hely

Fogyasztóvédelem: a babakönyvek negyede nem biztonságos

Nem biztonságos a hangkeltésre is alkalmas, mágneseket, illetve apró kiegészítőket tartalmazó, kereskedelmi forgalomban kapható gyermekkönyvek 25 százaléka - derül ki a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) vizsgálatából, amelynek eredményét szerdán juttatta el az MTI-hez a hatóság.

A Mechanikai és Villamos Laboratórium adatai szerint ezek a könyvek túl hangosak, veszélyes térerősségű mágnest tartalmaznak, illetve a kis kiegészítők a szájba kerülve fulladásveszélyt jelenthetnek.

A megfelelőségi jelölés feltüntetését megalapozó dokumentációk egyike sem felelt meg a formai, illetve tartalmi követelményeknek, vagy egyáltalán nem mutatták be azokat.

A hatóság kezdeményezte, hogy a nem biztonságos gyermekkönyveket vonják ki a forgalomból - tartalmazza a közlemény.

Az NFH a jövőben indokoltnak tartja a gyermekkönyvek ismételt vizsgálatát, ugyanis tapasztalataik szerint a legtöbb gazdasági szereplő nincs tisztában a termék besorolásával és a jogszabályokban előírt követelményekkel.

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Ugrás az oldal tetejére