Jelenlegi hely

A GYEMSZI OGYI felhívása a Meningitec vakcina visszahívásáról

A Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet Országos Gyógyszerészeti Intézet Főigazgatóság elővigyázatosságból elrendeli a Meningitec szuszpenziós injekció előretöltött fecskendőben (OGYI-T-8363/04-05) elnevezésű vakcina alábbi gyártási tételeinek visszahívását:

  • G87420,

  • G08527,

  • G76679,

  • H20491,

  • H84074,

  • H95178,

  • J34742,

  • H57306,

  • H52274.

A Nuron Biotech mint a forgalomba hozatali engedély jogosultja azért kezdeményezte a védőoltás jelzett tételeinek kivonását, mert a készítmény egyes egységeiben sárgás-vörös idegen szemcséket észleltek, melyről bebizonyosodott, hogy  vas-oxid szennyezés. A cég a 2013-14 folyamán gyártott oltóanyag összes készleten lévő mintáját megvizsgálta, 17500 ampullából 37 esetben találtak elszíneződést. A forgalomba hozatali engedély jogosultja biztonsági okokból a teljes készletet visszahívta minden olyan országból, ahol forgalmazzák.

Magyarországról hatóságunkhoz nem érkezett minőségi hibáról bejelentés. Mivel a szennyezés jól látható, legkésőbb a beadó orvos mindenképpen észleli.

A már beadott készítmények egészségkárosodást nem okozhattak. Az intézkedésre kizárólag elővigyázatosságból kerül sor.

A GYEMSZI OGYI kéri a lakosságot, hogy a korábban megvásárolt Meningitec vakcinát vigyék vissza abba a gyógyszertárba, ahol a receptet kiváltották. Az oltás folytatása érdekében vegyék fel a kapcsolatot a gyógyszert felíró orvossal.

A Meningitec meningococcus C szerotípusú védőoltás, amely az úgynevezett C szerocsoportú Neisseria meningitidis baktériumok által okozott fertőzések (agyhártyagyulladás) megelőzését segíti elő kéthónaposnál idősebb csecsemőkben, kisgyermekekben, serdülőkben és felnőttekben. A védőoltást csak orvos vagy megfelelően képzett szakszemélyzet adhatja be.

Forrás: ogyi.hu

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.
Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

„Nincs olyan álarc, amelyik félre ne csúszna néha.” – Idézetek a láthatatlan maszkjainkról.
Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Gondoltad volna, hogy a z éjszaka sötétjében is mosolygó, házainkat őrző hóembereknek saját ünnepük van? Ha nem, akkor ideje előkeresni a garázsba utolsó alkalommal elrejtett alkatrészeit, közeledik január 18-a, a hóemberek világnapja!
Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Ugrás az oldal tetejére