Jelenlegi hely

5+1 tipp, amit megtehetsz a lelki egészségedért - Szakértői tanácsok a Lelki Egészség Világnapján

Szinte a csapból is az folyik, hogy az egészségünk érdekében mozogjunk rendszeresen és figyeljünk oda a helyes táplálkozására, de arról jóval kevesebb szó esik, hogy miként őrizhető meg a mentális jóllétünk, pedig ez manapság, amikor a járványhelyzet miatt még bizonytalanabbá váltak a hétköznapok, a korábbiaknál is fontosabb.

Október 10., vagyis a lelki egészség világnapja alkalmából dr. Koppány Szilveszter, az Unilever Orvos Tanácsadója összegyűjtött 5+1 tippet, melyek segítségével könnyebben őrizhetjük meg lelki egyensúlyunkat.

1. Nincs mindig jó válasz

Ne szégyelljük bevallani, ha aggódunk, elbizonytalanodtunk, vagy nem tudjuk mindenre a választ. A járvány idején számos megválaszolatlan kérdés merül fel, ami fokozza a bizonytalanságot, de most ez természetes, így ezzel együtt kell tudnunk élni. Ha az átlagnál könnyeben éljük meg a bizonytalanságot, segítsünk másoknak: az Unilevernél például ezért kezdtek olyan önkénteseket képezni, akik empatikusak más kollégákkal szemben, így bizalommal lehet hozzájuk fordulni tanácsért
vagy csak egy őszinte beszélgetésért.

2. Becsüljük meg a testünket

Figyeljünk oda a testünkre is, hiszen a testi egészség is támogatja a mentális jóllétet. Fontos tehát a rendszeres, de nem túlzásba vitt – lehetőleg a szabadban, jó levegőn végzett - testmozgás, a minimum napi 7 óra alvás, a megfelelő vitamin- és folyadékbevitel és az egészséges táplálkozás is. Ha túlsúllyal küzdünk, drasztikus önsanyargatás helyett fokozatosan, életmódváltással induljunk el az ideális testsúly felé.

3. Tanuljunk a hibáinkból

Hibázni emberi dolog; csak az hibázik, aki dolgozik; a lónak négy lába van, mégis megbotlik, stb.: annyi szólás, közmondás szól a hibázásról, de mégis tabunak számít. Tényleg csak az lehet sikeres, aki mindig kőkemény és sosem ismeri be, ha tévedett? Biztosan nem. A vállalatnál ezért is indították el a beszédes nevű Unilever F*ck Up Night programot, hogy a cég vezetői és néhány külsős előadó saját történetéből tanuljanak a kudarcok elviselésének és az azokon való felülemelkedés kultúrájáról.

4. Találkozzunk másképp

A közösségi távolságtartás nem ugyanaz, mint az elszigetelődés. Vannak olyan cégek, ahol már virtuális csapatépítőkkel kísérleteznek, de bármikor szervezhetünk online baráti találkozókat, közös családi étkezéseket, akár a kollégáinkkal is lebonyolíthatunk egy virtuális munkaebédet. Vannak olyan csapatok, akik a home office alatt bizonyos napokon végig videóhívásban dolgoznak, így munka közben senki nem érzi magát egyedül, viszont ha kell, le tudják némítani a mikrofont vagy ki tudják kapcsolni a kamerát.

5. Jár a pihenés

Ünnepeljük meg magunkat egy extra szabadnappal! Ha az idén elmaradt utazások miatt maradt még elegendő szabadságunk, fordítsunk egyet csak magunkra, minden kötelezettség, házimunka nélkül, hiszen a mögöttünk álló nehéz hónapok után igazán megérdemeljük a pihenést.

+ 1. Fogjuk magunkat digitális diétára

Tartsunk önkéntes „információdiétát”: nem kell egész nap a híroldalakon, közösségimédia-csatornákon lógnunk. Ahelyett, hogy folyamatosan online lennénk, csináljuk azt, ami igazán kikapcsol és feltölt, keressünk új hobbit, vagy kezdjünk tanulásba, új ismeretek elsajátításába. Ha megtaláljuk a nekünk való tevékenységet, az segít csökkenteni a stressz-szintet, ezáltal hozzájárul a mentális egészséghez.

Forrás: nogouchi.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére